CK Czech Paradise - exotická dovolená - Etiopie, Indie, Peru, Galapágy
Dnes v máme slevu 2% pro:
493 814 247
Po-Pá: 9.00-17.00
Informace

Termíny:


 

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenky
 • letištní a bezp. taxy
 • dvoulůžkové pokoje v hotelu s vlastním soc. zařízením nebo lodžii
 • plná strava
 • místní privátní transfery
 • taxy a poplatky
 • vstupné a povolení
 • český průvodce a místní průvodce

Cena nezahrnuje:

 • vstupní vízum
 • nápoje
 • spropitné
 • pojištění - rádi zajistíme

Aktuální počasí:

 • Addis Abeba:

Kmeny jižní Etiopie a historický Harar

Délka: 19 dní | Cena od: 58.990,- Kč | Termíny: na vyžádání

 • Procházka v úžasném parku Seneti
 • Nejznámnější domorodé kmeny Etiopie
 • Relax u horkých pramenů
 • NP Awash s vulkánem Fantale a noclehem u vodopádu

Na této cestě za dobrodružstvím, poznáme život domorodých kmenů, budeme ubytováni v hotelích či lodžiích s vlastním sociálním zařízením, projdeme se v národních parcích, kde budeme pozorovat místní zvěř (nyalu, červenou lišku, zebry, přímorožce, různé vodní ptactvo a další). Projedeme se v kánoi vydlabané z kmene stromu. Nebudou chybět krokodýli a hroši. Navštívíme vesnice, místní farmáře a starobylé město Harar, které v křesťanské Etiopii působí jak z jiného světa.

Trasa zájezdu

Addis Abeba - Arba Minch - Jinka - NP Mago - Turmi - Omorate - Konso - Yabelo - Awassa - NP Bale - NP Seneti - Sodere - Harar - NP Awash - Debre Zeit - Addis Abeba

Ubytování a strava

Dvoulůžkové pokoje v hotelu s vlastním soc. zařízením nebo lodžie.
Plná strava.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z ČR.

2. den:

Odjezd z Addis Abeby k jezeru Langano. Cestou návštěva jezer Abijjata a Shalla s bohatou populací plameňáků a kormoránů, jezera Zeway s pelikány, volavkami, ledňáčky či čápi a hrochy, na jezeře je pět sopečných ostrovů a na jednom z nich klášter. Nocleh v hotelu.

3. den:

Přejezd do Arba Minch, po cestě návštěva kmene Dorze, kteří si staví domy ve tvaru úlu. V Arba Minch projížďka po jezeře Chamo s největšími krokodýly a hrochy. Nocleh v hotelu.

4. den:

Přejezd do Jinka, po cestě návštěva kmene Konso s kamennou hradbou kolem vesnice a zdobenými generačními kůly. Po obědě návštěva obydlí kmene Tsemai, s poznáním jejich kultury a životního stylu. Nocleh v hotelu.

5. den:

Výlet do NP Mago a návštěva kmene Mursi, který nosí ozdobné talířky ve rtech, mají pomalovaná těla bílým vápnem, návrat zpět do Jinky a návštěva kmene Ari. Nocleh v hotelu.

6. den:

Přejezd do Turmi, kde navštívíme místní trh. Po cestě návštěva kmene Benna a Hamer prohlídka jejich obydlí, životního stylu a ukázka úpravy jejich účesů. Nocleh v lodžii.

7. den:

Výlet do vesnice Kortcho ke kmeni Karo známého svými pomalovanými těly, maskami a oslavami. Dále návštěva kmene Nyangatom. Návrat do Turmi na ubytování.

8. den:

Výlet do Omorate ke kmeni Dassanech, přes řeku Omo budeme přejíždět v kanoích vydlabaných z kmene stromu. Dále k jezeru Turkana (na hranicích s Keňou) s bohatou populací vodních ptáků, zpátky do Turmi a nocleh v lodžiích.

9. den:

Výlet do Konsa a návštěva kmene Konso ve vesnici Gesergios, známé jako "New York", díky okolním skalním útvarům připomínající panorama známého města. Na cestě zpět návštěva kmene Erbore. Nocleh v lodžii.

10. den:

Přejezd pohádkovou krajinou do Yabelo, území kmene Borana. Výlet ke "Zpívající studni" a jezeru v kráteru Chew bet. Návrat na hotel.

11. den:

Po snídani odjez do Awassa, po cestě návštěva kávové plantáže Agere Marian. V Awasse výlet lodí a pozorování vodních ptáků a hrochů. Nocleh v hotelu.

12. den:

Přejezd do Robe. Po cestě návštěva kmene Oromo. V NP Bale procházka a pozorování divokých zvířat (gazela, rys, Dik-Dik) v pohádkové přírodě. Nocleh v hotelu.

13. den:

Výlet na náhorní plošinu Seneti. Procházka a pozorování vzácných červených lišek. Návrat a nocleh v hotelu ve městě Goba.

14. den:

Přejezd do hotelu v Sodere, nacházejícího se v horách s léčivými horkými prameny. Relax u bazénu, sauna. Nocleh v hotelu.

15. den:

Přejezd do Hararu, po cestě návštěva místních vesnic a farmářů. Příjezd k večeru, prohlídka hradeb a tradičního domu Adere, pozorování muže Hayana, jak krmí ústy hyeny. Nocleh v hotelu.

16. den:

Prohlídka města Harar, návštěva NP Awash, který je považován za kolébku civilizace. Pozorování přímorožců, gazel, hrochů, krokodýlů a více než 350 druhů ptáků. Návštěva vulkánu Fantale se zbytky lávy, nebo horkých pramenů Filwoha, strže a vodopádu Awash. Nocleh v lodžii u vodopádu.

17. den:

Po snídani odjezd do Debre Zeit na ubytování v resortu Kuriftu. Volný čas na plavání v bazénu, masáže, saunu, výlety lodí apod.

18. den:

Odjezd do Addis Abeby, prohlídka města, nakupování. Večer slavnostní večeře s tradiční kořeněnou etiopskou kuchyní a s tanečním představením různých kmenů Etiopie.

19. den:

Odlet do ČR.

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY LEVNÉ UBYTOVÁNÍ DOVOLENÁ KONTAKT
Etiopie Hotely Praha Další služby
Indie Hotely Londýn Levné letenky Zaměstnání
Peru Hotely Paříž Parkování u letiště
Reference
Ekvádor a Galapágy Hotely Řím Cestovní pojištění O nás
Filipíny Hotely Benátky Slevy na dovolenou
Thajsko Hotely Berlín
Adventní zájezdy

Všechny práva a změny cen vyhrazeny © 2003-2011 Cestovní kancelář Czech Paradise  rss Novinky | Mapa stránek | Webdesign www.gvw.cz