CK Czech Paradise - exotická dovolená - Etiopie, Indie, Peru, Galapágy
Dnes v máme slevu 2% pro:
493 814 247
Po-Pá: 9.00-17.00

Památky a příroda v Peru - 1. část


Peru je třetí největší stát v Jižní Americe s bohatou historií a rozmanitostí přírody. Od jihozápadu země se táhne jedna z nejsušších pouští na světě Atacama, která dosahuje nadmořské výšky až 5000 m. V jejím středu nespadne ani kapka deště po tisíce let. U pobřeží na jihu také začíná známé pohoří Andy, jejichž nejvyšší hora se jmenuje Huascarán. Na hranicích Peru a Bolívie v nadmořské výšce 3821 m leží největší a nejvýše položené jezero Jižní Ameriky Titicaca s rozlohou 6900 km2. Po jezeře se můžete projet v rákosových člunech ručně vyráběných místním kmenem Uros, kteří žijí na plovoucích ostrovech a živí se turismem a prodejem ručně vyráběných předmětů.

Blíže oceánu, v západních Andách a v nadmořské výšce 2325 m leží krásné město obklopené horami Arequipa. Díky své poloze na úpatí činné sopky Misti a suchému, mírně pouštnímu klimatu má město více jak 300 slunečních dnů v roce. Arequipa má přezdívku "Bílé město". Za prvé bylo historické jádro města postaveno téměř výhradně z bílého vulkanického tufu a za druhé zde v 16. století žili hlavně Španělé se světlou pletí. Dnes je to tak půl na půl. Polovinu tvoří mesticové, tedy indiáni a polovinu ostatní obyvatelé. Historické jádro města má klasický koloniální charakter, má nádherné a "živé náměstí" Plaza de Armas, ze kterého je vidět na tři vrcholky pokryté sněhem; Chachani, El Misti a Pichu Pichu. 

K oblíbeným výletům z tohoto města je nejhlubší kaňon na světě Colca (dvakrát hlubší než Grand Canyon). Můžete zde pozorovat nádhernou krajinu, let Kondorů, vykoupat se v termálních pramenech nebo ochutnávat místní speciality.

Děti v PeruJezero Titicaca

Hlavním městem Peru je Lima a leží na pobřeží Tichého oceánu, kde žije nejvíce obyvatel z celého Peru. Na jedné straně se zde potkáte s bídou a chudobou, a na druhé straně poznáte život okázale bohatých, kteří žijí ve svých rezidencích za vysokými zdmi. Také tam naleznete mnoho krásných budov, které stojí za obdiv, i když jich velká část byla zničena při zemětřesení v roce 1746. Po dlouhém budování je zde k vidění nesčetně muzeí, kostelů, koloniálních budov, památníků a jiných zajímavých míst, na jejichž obdivování Vám jeden den stačit nebude.

Pro ty z vás, kteří by raději poznaly něco více než jen památky, můžete navštívit město Ica, které leží asi 300 km jižně od hlavního města Limy. Pro turisty jsou zde lákadlem především vinice a lihovary se spoustou ochutnávek. Nejčastěji zde ochutnáte místní tradiční nápoj Pisco. Nedaleko je také turisty vyhledávaná pouštní oáza Huacachina, kde si můžete vyzkoušet jízdu po poušti v buginách nebo sandboarding (jízda na prkně z písečných dun). Nejlepší období na prohlídku těchto míst a vinic je od konce února do začátku dubna.

Poznejte víc z kouzel Peruánské přírody a kultury.

VYHLEDAT ZÁJEZDY
ODBĚR LAST-MINUTE

Chcete dostávat emailem nejzajímavější nabídky last-minute zájezdů?

Váš e-mail:   
Země:   
   

Katalog zájezdů do Exotiky

KURZY MĚN
USD
-
USD - Americký dolar
GBP
-
GBP - Britská libra
EUR
-
EUR - Euro
aud
-
AUD - Australský dolar
aud
-
PHP - Filipínské peso
HRK
-
HRK - Chorvatská kuna
INR
-
INR - Indická rupie
IDR
-
IDR - Indonéská rupie
PLN
-
PLN - Polský zlotý
THB
-
THB - Thajský baht
TRY
-
TRY - Turecká nová lira
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY LEVNÉ UBYTOVÁNÍ DOVOLENÁ KONTAKT
Etiopie Hotely Praha Další služby
Indie Hotely Londýn Levné letenky Zaměstnání
Peru Hotely Paříž Parkování u letiště
Reference
Ekvádor a Galapágy Hotely Řím Cestovní pojištění O nás
Filipíny Hotely Benátky Slevy na dovolenou
Thajsko Hotely Berlín
Adventní zájezdy

Všechny práva a změny cen vyhrazeny © 2003-2011 Cestovní kancelář Czech Paradise  rss Novinky | Mapa stránek | Webdesign www.gvw.cz

SEO webu sledují SEO nástroje.cz